Aromaterapie a esenciální oleje

Kouzlo aromaterapie

Aromaterapie je alternativní přírodní medicína, která využívá řízené používání aromatických látek k udržování, podpoře a zlepšování fyzické, psychické a duševní pohody. Tento druh alternativního léčitelství lidstvo využívá již tisíce let. 

Aromatické esenciální oleje se získávají z kůry, květů, plodů, listí, jehličí, semen, kořenů, pryskyřice, dřeva nebo z celých rostlin. 

Aromaterapie má široké spektrum pozitivních účinků na naše fyzické, mentální i duchovní zdraví. Některé esenciální oleje pomáhají likvidovat viry, bakterie nebo třeba i plísně. Jiné nachází využití při regeneraci tkáně nebo nervů. Esenciální oleje využívané v aromaterapii často zlepšují naši náladu, rozptylují negativní emoce, podporují naší vůli, vytváří romantickou atmosféru a povznášejí ducha, čímž si můžeme ulehčit a zpříjemnit život.

Esenciálních olejů je celá řada. Liší se účinky i vůněmi. 

Esenciální oleje BEWIT

BEWIT patří mezi špičku ve výrobě esenciálních olej. Protože neexistuje žádná obecná norma, kterou se výroba a kvalita esenciálních olejů pro aromaterapii řídí, BEWIT vyvinul vlastní normy a protokoly pro sledování, kontrolu a vyhodnocování kvality svých výrobků.

Esenciální oleje od dodavatelů testuje v naší vlastní laboratoři. Zjišťuje, zda:

 • Nejsou naředěné chemickým rozpouštědlem.
 • Nejsou pančované. Některé složky esenciálních olejů jdou totiž snadno extrahovat a použít jako příměsi do jiných olejů.
 • Obsahují správné množství daných složek. Přibližné množství složek, které má esenciální olej obsahovat, jde vyčíst z různých vědeckých studií. V BEWIT se snaží tuto skutečnost zjistit a sami si potvrdit. Pokud se cokoliv nezdá, olej je testován na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně nebo v nezávislých akreditovaných laboratořích.

Čistotu a složení esenciálních olejů BEWIT kontroluje s využitím plynové chromatografie a hmotnostní spektrometrie. U plynové chromatografie každá složka esenciálního oleje postupně prochází měřící kolonou a na výstupu se analyzuje. Tak je možné přesně určit, jaké jsou složky v testovaném vzorku.

Víte, že si můžete analýzu oleje stáhnout na kartě každého produktu, a to pod záložkou “Ke stažení”? Nebo si rovnou prohlédněte ukázkový příklad esenciálního oleje Palmarosa.

Příklad využití esenciálních olejů?

Stres, napětí, vyčerpanost, deprese

 • Bergamot, Cipřiš, Citrón, Grapefruit, Jasmín, Lemongrass (citrónová tráva), Litsea cubeba, Majoránka, Neroli, Petitgrain (Citrus aurantium amara), Pomeranč, Růže, Santalové dřevo, Vousatka draslavá, Verbena, Ylang-ylang (Cananga odorata)
  obecně citrusy

Nespavost

 • Gardénie, Kafr, Majoránka, Mandle hořká, Mateřídouška, Meduňka, Palmarosa, Petitgrain (Citrus aurantium amara), Pomeranč, Řebříček, Vetiver

Migrény a bolesti hlavy

 • Jasmín, Koriandr, Máta kadeřavá, Máta peprná, Rozmarýn, Řebříček
  Nachlazení, chřipka, bronchitida
  Bazalka posvátná, Benzoin (Styrax benzoin), Kadidlo – Olibanum, Máta citronová, Myrha, Yzop, Zázvor

Vykašlávání a rozpouštění hlenů

 • Anýz, Cist-Labdanum (Cistus ladanifer), Koriandr, Kosodřevina (Pinus mugo), Smrk

Únava

 • Koriandr, Máta peprná, Mateřídouška, Muškátový oříšek, Petitgrain, Pomeranč, Rozmarýn, Smrk

Podrobné výpisy účinků nebo využití naleznete na těchto odkazech:

Kompletní nabídku esenciálních olejů BEWIT naleznete na eshopu. Po registraci sleva až 30% + informace o akcích a slevách.